Padel Tenis Kort Çeşitleri Nelerdir?

01.03.2023

Raket oynanan spor denilince aklımıza ilk gelen spor dalı tenistir. İkini ve üçüncü olarak da masa tenisi, badminton ve squash söylenebilir. Peki, daha önce padel tenis raketi ile oynanan bir spor dalı olan padel tenisi hiç duydunuz mu?

Bu yazımızda, dünyada özellikle İspanyolca konuşulan ülkelerde hızla popüler hale gelen yeni raket sporu padel ile tanışacak ve padel tenis kortu çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Padel Tenis Nedir?

Padel tenis, tenisin farklı bir türü olmakla beraber raketle oynanan bir spor dalıdır. Latin Amerika ülkeleri Meksika, Arjantin ve Brezilya'da oldukça popüler olmuştur. Amerika'da “paddle tenis” olarak da bilinir. Padel tenis kortları genellikle FIP tarafından onaylanır.

Padel tenis, kural ve teknik olarak tenis ve squash'a çok benzeyen bir spordur. Ancak, küçük farklılıklar vardır. En büyük avantajlarından birkaçı ise temel tekniklerinin kolay öğrenilebilir ve her yaş grubuna hitap eden bir oyun olmasıdır. Padel üç set halinde oynanır ve tenisteki kurallar geçerlidir.

Padel Tenis Kort Çeşitleri Nelerdir?

Padel tenis oynanan alan üst kısmın açık veya kapalı olması bakımından ikiye ayrılır. Böylece açık padel tenis kortu ve kapalı padel tenis kortu karşımıza çıkar.

Integral Group olarak tamamen padel kortu yapımı ve padel sporu ile ilgili özel bir markanın temellerini attık. Bu markamıza ve padel kortu projelerimize wepadel.com.tr/tr adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz!

Padel Tenis Kortu Projelerimiz;

 • Origin Single Padel Kort
 • Origin Discover Padel Kort
 • Origin Pro Padel Kort
 • Origin Reinforced Padel Kort
 • Origin Çatılı Padel Kort
 • Panoramic Single Padel Kort
 • Panoramic Challege Padel Kort
 • Panoramic 360° Padel Kort
 • Panoramic Çatılı Padel Kort

İnsanların daha çok büyük turnuvalarda, sitelerdeki kortlarda ve otellerde gördüğü kortlar genellikle açık alan padel tenis kortlarıdır. Profesyonel tenis maçları için de inşa edilen ve daha estetik olan açık kortlar, maçı canlı izleyen seyirciler için güzel bir atmosfer sunar. Açık padel tenis kortlarında genellikle şu zemin türleri kullanılır: suni çim veya akrilik zemin.

Olumsuz hava koşullarından etkilenmek istemeyen ve bu işi ekonomik amaçla yapan kişi veya kurumlar daha çok kapalı padel tenis kortlarını tercih etmektedir. Bu tür kapalı kortları genellikle resmi spor salonlarında, ticari tenis kortlarında veya tenis okullarında görmek mümkündür. Kapalı padel tenis kortlarında kullanılan zemin çeşitleri suni çim ve akrilik zemin kaplamadır.

Padel Tenis Kortlarında Kullanılan Zemin Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle padel tenis kortunda zemin sporcunun sağlığı için son derece önemlidir. Padel tenis oynanırken bacak kaslarına zarar gelmemeli, oyun ne çok sert ne de yumuşak zeminde oynanmalıdır. Çünkü çok yumuşak veya çok sert yüzeyler padel tenisçilerin özellikle diz altı ve baldır bölgesindeki kasları olumsuz yönde etkiler. Padel teniste kortlar kullanılan zemin türlerine göre birkaç gruba ayrılır.

Padel tenis kortu belli bir sistem üzerine kuruludur. Özellikle padel tenis kortları yapılırken sentetik zemin kullanılır. Bu sentetik zemin tenis kortu panel çit ile çevrilidir ve bu sayede güvenli bir spor alanı oluşturulur.

Padel tenis kortlarının yapımında en sık tercih edilen zemin çeşitleri şunlardır;

 • Suni Çim Padel Tenis Kortu
 • Akrilik Padel Tenis Kortu
 • Tartan Padel Tenis Kortu

Padel Tenis Kortu Maliyeti Nedir?

Padel tenis kortu yapım maliyeti kullanılan zeminin kaplama türüne, kortun büyüklüğüne, kortun açık veya kapalı olmasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Padel tenis kortu maliyetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için tercih etmek istediğiniz firma ile iletişime geçmeniz önerilir. Çünkü her firma padel tenis kortu maliyeti için farklı unsurları göz önüne almaktadır.

WePadel ve Padel Kort Yapımı

Eğer siz de kaliteli padel tenis kortu hizmeti almak istiyorsanız uzman bir firma olan WePadel'den destek alabilirsiniz. Ürünleri sadece uzun yıllar kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda da tasarruf edeceksiniz. Bu sebeple web sitemize göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde yer alan formu doldurabilir ve talep oluşturabilirsiniz. Çalışkan ekibimiz ve uzmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacak ve taleplerinizi bize iletecektir. Dilerseniz padel tenis yapım süreci ile ilgili aklınıza takılan soruları da bize sorabilirsiniz.

Tecrübemiz, uzman ekibimiz ve çalışkan çalışanlarımız ile sizlere en iyi ve hızlı padel tenis kortu yapım hizmetini sunmakta ve aynı zamanda da uygulama sonrasında destek vermekteyiz. Bu destek sayesinde meydana gelebilecek herhangi bir soruna hızlı ve etkili çözümler bulma şansına sahip olacaksınız.

WePadel ailesi olarak size her zaman en iyisini sunmak için buradayız! Hemen iletişim adreslerimizden bize ulaşın, en kaliteli padel tenis kortu hizmeti için süreci birlikte başlatalım.

Haberlere Dön