Padel Kort Yapımına En Uygun Suni Çim

02.03.2023

Padel tenis kortları, sabit ölçüleri dışında amatör kullanım için ihtiyaç duyulan her boyutta yapılabilmektedir. Bu alanda uluslararası uzmanlığa sahip tanınmış padel kort üreticileri birçok hizmet sunmakta ve padel tenis kortu yapım süreci hakkında bilgi vermektedir.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda biz de WePadel ailesi olarak padel kort hakkında bilgi sunacak ve padel kort yapımına en uygun suni çimin hangisi olduğunu belirteceğiz. Bilgi edinmek için bu yazımızı okuyabilir, aklınıza takılan herhangi bir soruda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Padel Tenis Kortu Nasıl Yapılır?

padel-kort

Padel tenis kort yapımında bazı aşamalar takip edilir: beton döküm, demir işleri, tel örgü aydınlatma, sentetik çim halı döşeme, tenis filesi montajı.

Padel tenis kortları için taban alanı boyunca dolaşacak bir kiriş kalıbı kazılır. Daha sonra kiriş için 8 ve 12 demir çubuk kullanılarak bir ağ yapılır. Çevre kirişi içerisine yerleştirilecek olan çitin ana direklerini birleştirmek için düzenli aralıklarla 3 adet ankraj borusu yerleştirilir. Daha sonra çevre kiriş kalıbı için hazır beton döküm sistemini kurmak adına drenaj kanalları açılır. Sahadaki drenaj sistemine uygun malzeme ile bu işlem tamamlandığında bu kanallar kapatılır ve kanallar, zemin ile sıfırlanır. Padel tenis kortunun zemini drenaj sistemi tamamlandıktan sonra çakılla doldurulur. Tüm bu aşamalardan sonra çevre direklerinin ve tel çiftlerinin montajı başlar. Hat üzerine yerleştirilen ankraj boruları, diğer borulara dik olarak kaynatılarak bağlanır. Daha sonra yatay borulara çapraz olarak 4 köşeden donatı uygulanır. Alanın dört tarafında bulunan dikey boruların üzerine düzenli aralıklarla dikey borular döşenir.

Padel Tenis Kortları Yapımında Zemin Kaplamanın Önemi Nedir?

Padel tenis kortu yapılması planlanan sentetik halının üzerine silikondan özel olarak üretilen padel kort kumu dökülür. Fırçalama makinesi ile kum suni çime iyice yedirilir ve tenis kortu müsabakalara hazır hale getirilir. Padel tenis kortlarında döşeme sistemi olarak suni çim halı kullanımı ile mükemmel yumuşaklık elde edilir. Bu sayede sporcuların hem cilt hem de kas sağlığı zarar görmez.

Padel Kortlarında Hangi Suni Çim Kullanılmalıdır?

Padel tenis kortu yapımında kullanılan suni çim, standart tenis kortu için kullanılan suni çim ile aynıdır. Padel kortlarında kullanılan suni çim, oyun sırasında kaymayı önleyen ve hızlı hareket sağlayan kaliteli bir çimdir. Kötü hava koşullarında bile yerde kaymadan padel tenis oynayabilirsiniz. Padel tenis sentetik çimi, düşseniz bile darbe emici özelliği ile yaralanmaların önüne geçer. Bu hem güvenli hem de rahat oyun oynamayı sağlar. Ayrıca padel tenis çimi yaygın olarak kullanılmasına rağmen zamanla deforme olmaz. Konuya ilişkin daha fazla bilgi almak adına tercih ettiğiniz padel kort üreticisi ile iletişime geçmeniz önerilir.

En İyi Padel Kort Üreticisi Nasıl Bulunur?

padel tenis kortu yapımı

En iyi ürün veya hizmeti almak istiyorsanız, en iyi üreticiyi bulmalısınız. Bu su götürmez bir gerçek. Bunun için internette araştırma yapabilir, firmalar hakkında yazılmış yorumları okuyabilir veya hizmet almak istediğiniz firmadan padel kort hizmeti almış kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bilgiyi ilk kaynaklardan toplamak her zaman daha iyi bir sonuca varmanızı sağlar.

WePadel ve Padel Kort İnşaatı

Eğer siz de kaliteli padel tenis kortu hizmeti almak istiyorsanız uzman bir firma olan WePadel'den destek alabilirsiniz. Ürünleri sadece uzun yıllar kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda da tasarruf edeceksiniz. Bu sebeple web sitemize göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde yer alan formu doldurabilir ve talep oluşturabilirsiniz. Çalışkan ekibimiz ve uzmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacak ve taleplerinizi bize iletecektir. Dilerseniz padel tenis kort yapımı ile ilgili aklınıza takılan soruları da bize sorabilirsiniz.

WePadel ailesi olarak size her zaman en iyisini sunmak için buradayız! Hemen iletişim adreslerimizden bize ulaşın, en kaliteli padel tenis kortu hizmeti için süreci birlikte başlatalım.

Haberlere Dön