Padel Kort Nasıl Yapılır?

30.03.2023

Birçok firmanın aksine WePadel padel kort inşaatını uzman ve deneyimli ekibi ile anahtar teslimi olarak hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Bu tenis kortlarının yapımında altyapı, demir, tel örgü, aydınlatma, suni çim halı serilmesi, tenis filesi kurulumu aşamaları takip edilir.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda padel kort yapımı ve bu süreç için hangi adımların atıldığından söz edeceğiz. Sizler de bu sayede daha fazla bilgi sahibi olabilir ve doğru bir sürece adım atabilirsiniz.

Padel Tenis Kortunu Farklı Kılan Nedir?

padel kort

Tenis ve padel arasındaki temel ayrımlardan biri kortun yapısıdır. Bir padel tenis kortunu çevreleyen camlar daha küçüktür ve oyun üzerinde önemli bir etkisi vardır. Çünkü sporcu topu bu cama atar. Sınır malzemesi olarak sertleştirilmiş güvenlik camı ve tel örgü kullanımı, seyircilerin padel tenis kortunu net bir şekilde görmelerini sağlar.

Padel kortu, uluslararası kurumlar tarafından belirlenen düzenlemelere uygun olarak 10 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğundadır. Tenis kortları da genellikle dikdörtgen şeklinde olmakla birlikte 23,78 metre uzunluğunda ve 10,97 metre genişliğindedir. Tenis kortlarını çevreleyen herhangi bir duvar yoktur ve alandaki çizgiler beyazdır.

Bir tenis kortunun ölçüleri sırasıyla 0.914 metre ve 1.07 metredir. Padel tenis kortlarında filenin merkez yüksekliği 0,88 metre, uç yüksekliği 0,92 metredir. Amatör tenis kortları ise genellikle 18m x 36m ölçüleri dışında daha küçük olabilmektedir.

Padel tenis kortları için de özel zemin kaplama ürünleri olduğunu söylemek mümkündür. Tenis kortu suni çim çeşitleri 15 mm havdan 30 mm havaya kadar değişmektedir. Ancak tenis suni çim halıları için genellikle 26 mm olan zemin kaplama ürünleri önerilir.

 

Padel Tenis Kort Yapımında Hangi Aşamalar İzlenir?

Padel kort yapımında izlenen adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Beton Kiriş: Polywood kalıpların birleştirilmesiyle yapılır.
  • Eğim: Bir yöne eğimli verilir.
  • Altyapı: Suni çim halı yapılacak olan alanlarda zemin beton olmalıdır. Tartan veya Akrilik zemin uygulaması tercih edilecekse beton veya asfalt zemin olmalıdır. Asfalt zemin daha çok önerilen ve tercih edilen yüzey türüdür.
  • Çelik Konstrüksiyon: Kaynak ve boya işleri fabrika ortamında yapılır ve sahada vidalarla zemine monte edilir.
  • Cam: Eşsiz cam çıtçıtlar ve 10 mm temperli cam yardımıyla çelik konstrüksiyona sabitlenir.
  • Padel Kort Aydınlatması: Dış mekan padel kortları genellikle 4 projektörle aydınlatılır.

 

Her firma padel tenis kort yapımı için farklı unsurları dikkate alır. Bu nedenle daha detaylı bilgi almak için firma ile iletişime geçilmesi önerilir. Bu sayede süreç hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

 

Padel Tenis Kortu Zemin Çeşitleri Nelerdir?

Padel tenis kortlarında zemin olarak farklı alternatifler kullanılabilir. Tartan padel tenis kortları, suni çim padel tenis kortları veya akrilik padel tenis zeminli kortlar yapılabilir. Padel tenis kortu yaptırmak istediğiniz alanı uzmanlar inceledikten sonra en uygun olacak zemin çeşidini belirleyeceklerdir.

 

Padel Tenis Kortu Yapım Süresi Ne Kadardır?

padel tenis

Tipik bir padel tenis kortu inşaatı genellikle 29 ila 31 gün sürer. Bu zaman dilimi genel olarak hesaplanmıştır. Proje tipine ve kullanılan ürün tipine göre süreç değişebilir. Kortun nereye yapılacağı, kortun büyüklüğü, korta ek olarak istenen uygulamalar sürecin değişmesinde oldukça etkilidir.

 

WePadel ve Padel Kort Yapımı

Eğer siz de kaliteli padel tenis kortu hizmeti almak istiyorsanız uzman bir firma olan WePadel'den destek alabilirsiniz. Ürünleri sadece uzun yıllar kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda da tasarruf edeceksiniz. Bu sebeple web sitemize göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde yer alan formu doldurabilir ve talep oluşturabilirsiniz. Çalışkan ekibimiz ve uzmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacak ve taleplerinizi bize iletecektir. Dilerseniz padel tenis yapım süreci ile ilgili aklınıza takılan soruları da bize sorabilirsiniz.

Tecrübemiz, uzman ekibimiz ve çalışkan çalışanlarımız ile sizlere en iyi ve hızlı padel tenis kortu yapım hizmetini sunmakta ve aynı zamanda da uygulama sonrasında destek vermekteyiz. Bu destek sayesinde meydana gelebilecek herhangi bir soruna hızlı ve etkili çözümler bulma şansına sahip olacaksınız.

Haberlere Dön